Není žádným tajemstvím, že příroda blahodárně působí na duševní zdraví člověka. Nebojte se, nemusíte objímat stromy nebo meditovat v tureckému edu (ale samozřejmě vám nebráníme). Stačí se procházet lesem, poslouchat jeho zvuky a dýchat čerstvý vzduch.

Dříve žili lidé ve velmi těsné blízkosti s přírodou a užívali si všech výhod, které nabízí. Dnešní hektická doba a vliv urbanismu způsobuje, že se “zelenému” prostředí spíše vzdalujeme a přicházíme tak o jeho benefity. Čas od času však téměř každý potřebuje digitální detox, který mu umožní se na chvíli odstřihnout od všeho moderního a odpočinout si. Resort Radějov je pro tyto účely díky svým lesům, loukám a vodním plochám ideální.

Mnoho výzkumů po celém světě se dlouhodobě zabývá terapeutickými účinky pobytu v přírodě. Japonští vědci již více než 40 let rozvíjí obor lesní medicíny, který má pomoci bojovat proti civilizačním chorobám. Účinky přírody na lidské zdraví jsou dnes již nezpochybnitelné, pobyt v zeleni pozitivně ovlivňuje například kardiovaskulární, imunitní, nervový nebo hormonální systém. Sledování tzv. fraktálních tvarů, například listů, navíc jednoznačně snižuje krevní tlak.

Lesní terapii, která bude mít blahodárné působení na náš organismus, si může naordinovat každý z nás. Stačí se vydat do lesa, rozhlížet se kolem, poslouchat jeho zvuky, pozorovat barvy a světlo a vnímat jeho vůni. Důležité je zapojit co nejvíce smyslů, aby byl celkový prožitek co nejintenzivnější. Můžeme provádět i různá dechová či meditační cvičení. Ručíme vám za to, že po této “léčbě lesem” se budete ještě několik dní cítit klidnější a veselejší.

V našem resortu na vás čeká spoustu venkovních aktivit, během kterých si odpočinete a na mobil si ani nevzpomenete. Při dlouhých procházkách můžete pozorovat zvěř nebo hledat její stopy v lese. Příjemné chvíle můžete strávit i při rybaření nebo během plavby na lodičkách. Pokud vás láká přímý kontakt se zvířaty, rozhodně navštivte naši biofarmu nebo si domluvte projížďku na koních.

Tak co, nalákali jsme vás a už si plánujete svou dovolenou v oboře?